• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konservatif ve Restoratif Diş Tedavisi

Dentova Poliniklerinde Konservatif ve Restoratif diş tedavisi, çürüğün engellenmesinden, dişin minesinde oluşan kırılma ya da aşınma sonrasında kaybolan dokunun restore veya tedavi edilmesi gibi işlemleri kapsar. Konservatif tedavide diş hekimi, çürüğü temizledikten sonra kaybolan diş dokusunu onarmaya çalışır. 

Konya Diş Çürüğü Tedavisi

Restoratif diş tedavisi ise diş yapılarının gelişimsel ya da kazanılmış hastalıklardan ötürü oluşan form bozukluklarını düzeltmek, restore etmek ve estetiğini dişe yeniden kazandırmak amacıyla gerçekleştirilir.

Diş Kırığı Tedavisi

Her sağlık probleminde olduğu gibi ağız ve diş sağlığında da erken teşhis ve tedavi son derece önemlidir. Çürük ve kırık dişler tedavi edilmediğinde içindeki damar, sinir dokusuna ulaşarak şiddetli ağrıların yaşanmasına neden olur. 

Konya Diş Çürüğü & Kırığı Tedavisi

Diş çürükleri çoğu kişinin yaşadığı bir problemdir. Diş çürükleri genellikle çok fazla şekerli ve tatlı gıdaların tüketilmesi nedeni ile olabilmektedir. Çürükler tedavi edilmedikçe ilerleyebilir ve tedavi şekilleri zorlaşabilir hatta diş kaybedilebilmektedir. Diş kırıkları da sert bir yiyecek yenildiği zaman ya da dişin yapısının zayıflaması nedenleri ile meydana gelebilmektedir. Kliniğimiz diş çürükleri ve kırıkları için tedavi seçenekleri sunmaktadır. Restoratif diş tedavisi ile çürük ve kırıklar tedavi edilebilmektedir.

Diş Çürüklerinin Tedavisi

Dişte çürüme görüldüğünden sonra vakit kaybedilmeden tedavi uygulanmalıdır. Diş çürüklerinin seviyelerine göre tedaviler uygulanmaktadır. Merkezimizde bulunan uzman doktorlar dişin çürüğünün çok ilerlememiş olduğu durumlarda ilk olarak çürüğü temizler ve daha sonra o bölgeye dolgu yapar. Dolgu seçeneği az çürük olan dişler için uygulanan bir yöntemdir. Çürüğün ilerlemiş ve sinirlere ulaşması hallerinde kanal tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavide dişe bir kanal açarak dişteki çürümüş kısımları ve sinirleri çıkartmaktayız. Daha sonra oluşan boşluğu dolgu malzemelerini kullanarak doldurmaktayız. Diş çürüğünün seviyesine göre dişin üst kısmına diş kronu da ekleme yapabilmekteyiz. Diş tamamen çürük ve kurtarılacak bir durumda değilse tek çare olarak dişi çekmekteyiz. Fakat diş çekimi yapıldıktan belirli bir süre sonra çekilen dişin yerine protez diş uygulaması yapmaktayız. Diş tedavilerinden sonra hastalarımızın ilk 6 saat içerisinde sıcak ya da soğuk şeyler içmemeleri ve yememeleri gerekmektedir. Diş çürüklerinin ihmal edilmesiyle hem ağrı meydana gelebilir hem de dişler kaybedilebilir. Kliniğimiz restoratif diş tedavisi ile diş çürüklerinin tedavisini en iyi şekilde yapmaktadır.

Diş Kırığının Tedavisi

Dişlerin kırılması dişlerdeki mine tabakalarının güçsüzleşmesi ile meydana gelebilmektedir. Güçsüzleşmesinin sebepleri diş çürükleri ya da kalıtımsal nedenler olabilmektedir. Kırık dişlerin tedavisi ise kırıklara göre yapılmaktadır. Bu tedavileri estetik dolgu, kompozit lamina, laminate veneer ve kuron gibi yöntemler ile yapmaktayız. Kırık tedavilerinde kullandığımız malzemeler kesinlikle kaliteli ve sağlık açısından bir zararı olmayan materyallerdir. Kırıkların çeşitleri ve büyüklüklerine göre tedavileri uygulamaktayız. Örnek olarak küçük bir kırık olduğunda hasar dolgu yapılarak kapatılabilir. Fakat dişin büyük bir parçası kırıldığında ise kuron yöntemi ile dişi onarmaktayız. Restoratif diş tedavisi ile birlikte dişin estetik görünümünü ve fonksiyonunu geri kazandırmaktayız.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram