• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Diş Dövmesi

Klasik dövmeden sıkılanlara özel farklı bir alternatif sunuyoruz. Sağlıklı ve bembeyaz dişlerinizi diş dövmesi ile taçlandırmaya ne dersiniz? Japonya ve Amerika’dan sonra şimdi Türkiye’de de dikkat çekmeye başladı.

Diş dövmesi, kaplama yapılacak olan dişlere ya da implant üzeri protezlere yapılıyor.

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Dişe dokunulmadan yapılan diş dövmesi, porselen laminaların üzerine uygulanabiliyor. Hasta, uygulama esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Öncelikle kaplamanın dijital ölçüsü alınıyor ve teknisyene gönderiliyor. Protezin üretilmesinden sonra hastanın istediği motiflerde diş dövmesi işleniyor. Diş dövmesi, istenildiği zaman kolayca çıkartılabiliyor.

Diş Dövmesi Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Trendlerde ve teknolojideki büyük değişim diş tedavileri ve uygulamalarında da etkisini göstererek yeniliklerin bu alana da yansımasını sağlamıştır. Bunlardan biri de tattooth diye de isimlendirilen diş dövmeleridir. Tüm vücuda uygulanan dövmeler artık dişlerinizi de taçlandırmaktadır.  Konya Diş Dövmesi, seçtiğiniz desen, logo, tarih, yazı, portre ve diğer tüm görsel figürleri dişlerinize ressam gibi işleyerek, estetik bir görüntü vermenize yardımcı olmaktadır. Tuttuğunuz takımın logosu, isminizin baş harfi, özel bir tarih, sevdiğiniz birinin portresi artık dişlerinizde ölümsüzleşebilmektedir. Herkese uygulanabilen bu dövmeler sağlığa zararlı olmadığı gibi istenildiği zaman kolayca silinebilmektedir. Japonya ve Amerika’da uygulanan bu trend artık ülkemizde de oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu dövmelere olan ilgi her geçen gün daha da artmakta ve çok kısa zamanda acısız, ağrısız uygulanan bu yöntem tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Diş dövmesi dişe asla dokunulmadan, kaplamalara veya implantların üzerindeki protezlere uygulanmaktadır. Öncelikle dişlerin dijital ölçüsü alınmakta ve bu ölçülere uygun kaplama üretilmektedir. Sonrasında Konya Diş Dövmesi ekibi ve çalıştığı maharetli teknisyenler, seçilen figürü başarıyla kaplamanın üzerine aktarmaktadır. Bu işlem yaprak porselen tekniği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Porselen fırınlanmadan önce akıcı bir yapıya sahiptir. Fırça yardımıyla kaplamanın üzerine işlenen motif ya da yazı, daha sonradan fırınlanmakta ve cilalanmaktadır. Böylece dış etkilerden ve diş kullanımından etkilenmemekte ve silinmemektedir. Porselen kullanıldığından asla aşınma da yaşanmamaktadır. Her yaşa uygun olan bu diş dövmeleri, ağız içinde bir işlem yapılmadığından ağrı ya da acıya neden olmamaktadır.

Hazırlanan dövme, uygulanmış kaplama diş üzerine takılmaktadır. Estetik, doğal ve çok farklı görüntünüzle bu akıma öncülük edebilirsiniz. Kalıcı dövmelerin aksine diş dövmeleri kolayca silinebilmektedir. Ağız içinden çıkarılmadan kazınmakta ve cilalanarak yok edilebilmektedir. Kullanmaktan sıkıldığınız bir motifi bu yöntemle kolayca değiştirebilirsiniz. Uygulaması çok kolay olan diş dövmeleri farklı kişiliğinizi ortaya koyabilir ve bu trendin estetik yanını ortaya çıkartabilir. Konya Diş Dövmesi; profesyonel ve tecrübeli kadrosuyla ve uygun fiyatlarla istediğiniz motif veya figürü dişlerinizde ölümsüzleştirebilmektedir. İşlemin niteliğine göre 2-3 gün içerisinde tattooth’larınıza kavuşabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram