• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Plastik Periodontal Tedavi

Periodontal tedavilerinde, dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların yapısının yanı sıra bu dokularda oluşan hastalıklar ele alınır.

Periodontal Diş Tedavisi

Periodontal hastalıklar, önlenebilen ve kontrol altına alınabilen hastalıklardır.

Tedavide esas amaç, iyi bir ağız hijyeninin sağlanması, erken tanı ve doğru tedavi yaklaşımının sağlanmasıdır.

Konya Plastik Periodontal Tedavi

Gülündüğü sırada diş etlerinin olduğundan fazla bir şekilde görünmesi, diş etlerinin çekilmesi ve diş etlerinde meydana gelen renk değişimleri plastik periodontal tedavi yöntemini kullanarak çözebilmekteyiz. Diş eti hastalıklarında kullanılan tedavi yöntemlerini aynı zamanda gülüş tasarımı uygulamalarında da kullanmaktayız. Diş etlerinin fazla gözükmesi estetik açıdan hoş durmamaktadır. Fakat bu tedavi ile bu görüntüden kurtularak güzel bir gülümsemeye sahip olmak mümkündür. Diş eti hastalıklarının tedavisi ihmal edilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde uygulanacak tedavi güçleşecek ve diş kayıpları da meydana gelebilecektir. Konya plastik periodontal tedavi konusunda uzmanlaşmıştır. Kolay bir şekilde diş eti problemleri aşılabilmektedir.

Plastik Periodontal Tedavi Nasıl Uygulanır?

Periodontal hastalıklar, yanlış bir şekilde yapılan ağız bakımları ve ilaç kullanımlarından dolayı oluşabilmektedir. Bu tedavi şeklini hastalığın çeşidine ve büyüklüğüne göre uygulamaktayız. Tedaviyi ilk olarak diş taşlarının temizliği ile başlamaktayız. Daha sonra sağlıklı kalan kök yüzeylerini açığa çıkartırız. Gingivoplasti ve Gingivektomi ile dişeti büyümeleri engellenir. Flep operasyonu ile birlikte dişetini çıkartıp kuronların yani diş etlerinin üstlerde kalan kısımların boylarını uzatırız. Erimiş olan kemikler var ise bunları doku greftleri ile destekleriz. Ve periodontal tedaviyi bitiririz. Konya plastik periodontal tedavi alanında son derece kendini geliştirmiştir. Diş eti hastalıklarında önemli olan hastaya uygun tedavinin bulunup uygulanmasıdır. Tedavilerin süresi dokulardaki ve diş etlerindeki sorunların büyüklüğüne göre değişmektedir. Fakat genelde birkaç seans ile bu problemleri çözmekteyiz. Diş eti hastalıklarında önemli olan erken teşhistir. Hastalık ne kadar erken teşhis edilirse tedavi sonucu o kadar başarılı olmaktadır. Diş eti hastalıklarında teşhiste geç kalınması durumunda dişler ve kemiklerin yapısı zarar görmüş olacaktır.

Plastik Periodontal Tedavinin Avantajları

Plastik periodontal tedavi uygulanarak birçok avantaj elde edilebilmektedir. Bu avantajlar; tedavi sayesinde dişlerin dayanıklılığı ve kuvveti artırılmaktadır, hastalık yüzünden kaybedilen çiğneme fonksiyonu yeniden kazandırılmaktadır, diş kayıpları önlenebilmektedir, doğal olan dişlerin korunması sağlanmaktadır, diş eti hastalıklarının oluşmasını önlenmektedir ve son olarak gülümsendiğinde dişetlerinin fazla gözükmesi gibi rahatsız edici durum engellenmektedir. Konya plastik periodontal tedavi ile birlikte hastalarımıza bu avantajların kazanılmasının garantisi verilmektedir.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram