• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Ortodonti

Konya Ortodonti, alt ve üst çenenin yanı sıra çapraşık dişlerin uyumunu teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşının uzmanlık dalıdır.

Konya Çarpık Diş Tedavisi

Ortodontik problemler (çarpık, yamuk diş, çene) aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir:

  • Genetik etkenler,
  • Doğumsal anomaliler,
  • Yanlış solunum,
  • Parmak emme ve uzun süreli emzik kullanma,
  • Süt dişlerinin çürükten ötürü erken kaybedilmesi,
  • Diş gıcırdatma (Bruksizm),
  • Düşme veya çarpma sonucunda oluşan travmalar
  • Telsiz ortodonti tedavileri

Yamuk & Çarpık Diş Ve Çene Tedavileri

Invisalign ortodontisinde, neredeyse görünmeyecek kadar şeffaf yapıya sahip apareyler kullanılır. Hastanın kolaylıkla takıp çıkarabildiği invisalign şeffaf plaklar, diş yapısına göre seriler halinde üretilirler. Invisalign tedavisi günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemez. Konuşma bozukluğuna neden olmaz. Şeffaf plakları yemek esnasında çıkartabilir sonrasında dişlerinizi fırçalayabilir ve rahatlıkla diş ipi kullanabilirsiniz. Invisalign plaklarının sıklıkla tercih edilebilir olmasının nedeni tamamen görünmez olmasıdır. Dışarıdan hiç kimse şeffaf plak taktığınızı fark etmez. Ağız içinde irritasyon gibi olumsuzluklara neden olmaz.

Lingual Ortodonti

Konya Lingual ortodonti tedavisi, klasik ortodonti tedavisine göre daha farklıdır. Lingual ortodontide teller, dişlerin ön yüzeyi ve dudak arası kısmına değil, arka iç kısımlarına takılmaktadır. CAD/CAM sistemi ile hastaya özel tasarlanan ve birebir hastanın dişleriyle uyumlu altın alaşımlı braketler üretilerek lingual ortodonti gerçekleştirilir.

Lingual ortodonti, gelişimini tamamlayan gençlerde ve yetişkin hastalara uygulanır. Lingual ortodontinin tedavi süresi, normal ortodonti tedavisi ile aynıdır. 

Konya Ortodonti

Diş hekimliği uzmanlık alanı olan ortodonti, dişlerin kemikler üzerinde düzenli olarak yerleşmesi ve diş çene uyumunun sağlanması kapsamında gerekli tıbbi teşhis ve tedavi hizmetini vermektedir. Konya ortodonti kliniğimizde bulunan uzman hekimler ile genel diş sağlığı, diş ve çene tedavisi alanlarında hizmet vermekteyiz.

Her Yaşa Uygun Tedavi

Ortodonti kapsamında, tüm yeni gelişmelere ayak uyduran sağlık merkezimiz, dünya standartlarında kabul görmüş tedavi yöntemleri ile ön plana çıkmaktadır. Gerek doğuştan gelen gerekse sonradan ortaya çıkan rahatsızlıklar, alanında uzman hekimler tarafından inceleme altına alınarak gerekli tedavi yöntemleri belirlenmekte ve bir program dâhilinde hastalarımız sağlığına kavuşturulmaktadır. Kliniğimizde her yaş grubundaki hasta için gerekli diş ve çene rahatsızlıkları teşhis ve tedavi edilmektedir.

Estetik Bir Gülüş

Çarpık diş tedavisi kapsamında uygulanan çözümler ile hastaların tedavi sonrasında estetik ve ilgi çekici bir gülüş sahibi olmaları sağlanmaktadır. Kişiye özel gelişmiş tedavi yöntemleri ile ağız ve diş görüntüsünde karşıdan fark edilmeyecek tedavi usulleri uygulanmaktadır.

Kliniğimizde Uygulanan Tedaviler

Çocuk Ortodonti

Dünya standartlarında genel bir kabul olarak çocuklar için ortodonti muayene yaşı yedi olarak belirlenmiştir. Eğer çocuklarınız dişlerinde çapraşık olma durumu, alt ve üst çene kapandığında arada fazla miktarda kalan boşluk, çok sayıda erken süt dişi kaybı, ağız solunumu, üst dişlerin ileri doğru yönlenmesi gibi belirtilerden en az biri var ise vakit kaybetmeden kliniğimize gelmenizi tavsiye etmekteyiz. Tedaviye ne kadar erken başlanır ise o kadar erken ve etkili çözümler sağlanabilmektedir.

Yetişkinlerde Ortodonti

Gülümsemelerinize değer katmak kapsamında yetişkinler içinde gerekli yamuk diş tedavisi ve diğer ortodonti tedavileri uygulanmaktadır. Özellikle klasik tel tedavisini tercih etmeyen hastalar için kliniğimizde son yıllarda adından sıkça söz ettiren telsiz ortodonti tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

Yamuk Diş ve Çene Tedavisi

Sağlık merkezimizde, çenede doğuştan veya ilerleyen dönemlerde oluşan şekil ve kapanma problemleri, çenede meydana gelen kırıklar ve incinmeler, alt üst çene yapı bozuklukları, çene darlığı teşhis ve tedavisi ortodontistler tarafından yapılmaktadır.

Kliniğimiz, ulusal ve dünya standartlarında ekipman ile donatılmış olup her türlü hijyen tedbirine uygun olarak üstün kalitede hizmet vermektedir. Hastalarımız her türlü tedavi programları uzman personelimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

 

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram