• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya’da estetik diş dolgusu tedavilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

Konya Estetik Diş Dolgusu

Estetik Diş Dolgu Uygulaması, gülüş estetiğinin yanı sıra kırık, çatlak, aşınmış veya çürümüş dişe yeniden çiğneme işlevini kazandırma amacıyla yapılan bir işlemdir. Estetik dolgu denildiğinde akla hemen ön dişler gelse de aslında bir kahkaha sırasında göze ilk çarpan arka dişler olur. Öncelerde çürük dişlerin tedavisinde tek seçenek olarak siyah amalgam dolgular kullanılıyordu. Şimdilerde estetik diş hekimliğinin uyguladığı birçok alternatif seçenekler sayesinde daha mutlu gülüşler elde edilebiliyor. Siz de Konya’da sunduğumuz Diş Dolgusu tedavimizden yararlanmak için hemen iletişime geçin.

Konya Bonding Diş

Kusursuz bir gülüş elde etmek için dişlerin şekli, büyüklüğü, dişetinin rengi ve diş-dişeti ilişkisinin yanı sıra, estetik işlemlerde kullanılacak olan malzeme gibi birçok faktör önemlidir. Konya’da yıllardır başarıyla her dişe uyguladığımız  bonding diş dolgusu, son derece başarılı estetik sonuçlar veriyor. Tek seansta istenilen estetik görünüm 1-2 saat içerisinde rahatlıkla Konya Diş Hekimi tarafından sağlanabiliyor.

Konya Kompozit Diş Dolgusu

Kompozit dolgu, iki ya da daha fazla birbiriyle farklı gruptan oluşan maddelerin özelliklerinin harmanlanarak daha iyi sonuçlar elde edilmesiyle oluşan bir materyaldir. Dişle iyi bir renk uyumu sağlar ve farklı renk çeşitleri bulunur. Kompozit Diş Dolgusu, Estetik kaygıları da ortadan kaldırarak doğal sonuçlar verir.

Dentova Estetik Konya Meram Ağız ve Diş Sağlığı Polikinliğimiz ile iletişime geçerek estetik diş dolgusu tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konya Estetik Diş Dolgusu

Diş dolgusu operasyonu kompozit diş dolgu maddesi ile kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Diş dolgusu operasyonunun ilk adımı bol miktarda çürüyen dişlerin tüm çürük ve artıklarının temizlenme ve dişin içinden çıkarılma aşamasıdır. Tüm bu çürükler ve atık maddeler dişten çıkarıldıktan sonra ufak çaplı bir oyuk oluşur. Bu oyuğun içine alanında uzman diş hekimleri tarafından cerrahi müdahale ile dolgu denilen madde yerleştirilir. Dolgu maddesi farklı renk ve maddelerden oluşabilmektedir. Özellikle ön dişe yapılacak dolguların renk seçimi büyük oranda beyazdan yana kullanılmakta, gülüşteki estetik görünüm kaybedilmemeye çalışılmaktadır. Bakterilerin gireceği boşluklar dolgu maddesi ile özenli bir şekilde kapatıldıktan bir müddet sonra eskisi gibi yemek yenmeye devam edilebilmektedir.

Diş Dolgu Maddeleri

Dolguların çok farklı maddeler kullanılarak oluşturulduğu söylenebilir. Diş dolgu maddesi altın, amalgam, reçine kompozit diş dolgu maddelerinden kişiye uygun olanı seçilerek kullanılmaktadır. Sağlık merkezimizde çalışan tüm ekip bu konunun mühim oluşunun bilincinde olup ona göre karar almaktadır. Eğer gerekiyorsa dişiniz için amalgam maddesi tercih edilmeli ve rengi ne kadar dişe uygun olmasa da sağlamlığı ön planda tutulmalıdır. Altın diş dolgu maddesi labaratuvar koşullarında sipariş ile yapılmakta ve son derece pahalı olmaktadır. Dişin yerine yapıştırılarak uygulanır. Diş eti hastalıklarına karşı gösterdiği direnç ve tükürükteki enzimlere reaksiyon vermeyişi altını dolgu malzemesi olarak kullanılmaya itmiştir. Dayanıklı bir yapıya sahip olan altın, yaklaşık 20 yıl kullanım ömürüne sahiptir. Altının dişe uygulanma aşaması ise tek seansta değil birden fazla seansta gerçekleşebilmektedir. Amalgam dolgular son derece ekonomik olmaları ile bilinmektedir.

Kompozit diş dolgu sıklıkla amalgam maddesi ile karşılaştırılmaktadır. Amalgam maddesi, aşınmaya karşı gösterdiği direnç koyu rengi nedeni ile ön dişlerde tercih edilmemektedir. Kompozit reçine dolgunun ise en büyük avantajı diş ile aynı renkte olup doğal durmasıdır. Kompozit ve reçine gibi iki farklı madde birleştirilerek kullanılır. Bu maddelerin birleşmesinden oluşan alaşım dişin içine yerleştirilerek orada kurumaya bırakılmaktadır. Çok fazla uzun ömre sahip olmayışı ile bilinmektedir. Kompozit diş dolguları 3 ile 10 yıl arası değişen bir ömre sahiptir.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram