• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Zirkonyum Diş Kaplama

Konya Zirkonyum Kaplama uygulamalarında profesyonel çözümler üreten kliniğimiz sizlerin bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlarını en üst düzeye çıkarmakta.

Kullanmış olduğumuz malzemelerin kalitesinin uluslararası standartlar çerçevesinde belirlendiğini ve tüm kriterlerin titizlikle uygulandığından emin olabilirsiniz.

Siz de diş kaplama hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız, hemen iletişime geçin.

Konya Diş Kaplama

Tam seramik kuron: Tam seramik kron ve köprüler metal bir iç tabaka içermediklerinden ötürü ışık geçirgenlikleri yüksektir.

Böylece estetik açıdan özellikle ön dişlerin restorasyonunda doğal dişe yakın sonuçlar elde edilir.

Zirkonyum diş: Porselen kron ve köprü uygulamalarında dayanıklı olması nedeniyle metal bir alt yapı kullanılır.

Zirkonyum diş kaplama hakkında daha fazla bilgi

Fakat bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlığı ve estetik açısından mahsurları bilindiğinden, zamanla metale alternatif bir malzeme arayışı ortaya çıkmış ve zirkonyum destekli restorasyonlar kullanılmaya başlanmıştır. Zirkonyum oldukça dayanıklıdır ve iyi bir ışık geçirgenliğinden ötürü doğal bir yapıya sahiptir.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama

Merkezimizde kaplama diş fiyatları yapılan işlemin niteliğine, adedine, kullanılan malzemeye göre farklılıklar göstermektedir. Diş kaplamaları metal destekli ve metal desteksiz olarak iki şekilde yapılmaktadır. Teknoloji ilerledikçe ve daha çeşitli metaller veya elementler diş tedavilerine dahil oldukça, eski kullanılan sistem yerini yavaş yavaş bu yeni tekniğe bırakmaktadır. Zirkonyum da son zamanlarda diş kaplamalarında kullanılan ve oldukça dayanıklı bir maddedir. Metal destekli kaplamalar zaman içerisinde kararmakta ve diş eti sorunları yaşanmasına neden olabilmektedir. Zirkonyum rengi ve özellikleriyle diş etine oldukça uyumludur. Doğal görünümü ve ışığı yansıtma özelliği sayesinde çok estetik ve dayanıklı dişlere sahip olmak çok kolaydır. Uzay teknolojilerinde de kullanılan bu madde nadir bulunan ve çok dayanıklı elementlerin başında gelmektedir. Tamamlanması da çok kısa sürmektedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Kaplama diş fiyatları çeşitlilik gösterse ve zirkonyum kaplama fiyatları diğer yöntemlere nazaran biraz daha pahalı gibi görünse de uzun vadede sağladığı faydalar bunları kamufle edebilecek düzeydedir. Beyaz fildişi renginde olan bu madde donuk olmayan niteliği ile kaplamalarda çok doğal ve estetik bir görüntü sergilemektedir. Sıcağa ve soğuğa karşı çok dayanıklı olması diş hassasiyeti olan hastalarda çok başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Kahve, çay ve bunun gibi içeceklerin dişlerin rengini değiştirdiği yaşanan bir gerçektir. Fakat zirkonyum kaplama asla renk değiştirmemekte ve dişlerde leke ve renk değişikliği yaşanmamaktadır. Metal destekli kaplamalar zaman içerisinde karararak, diş etlerinde kanama ve kızarıklıklara neden olabilmektedir. Zirkonyum ise diş etlerine oldukça uyumlu bir element olduğundan bu tür etkilere neden olmamaktadır. Artık metal destekli kaplama kullanımı hemen hemen hiç kalmamış, avantajları nedeniyle yerini zirkonyum kapamaya bırakmıştır. Diş hekimleri kaplamaların alt yapısını oluşturan en sağlıklı ve doğal malzemenin zirkonyum olduğuna dair fikir birliği içerisindedir. Birçok kullanım alanı bulunduğundan zirkonyum kaplama diş fiyatları da buna göre değişmektedir. Diş çarpıklıklarını gidermek için, kırık veya çürük dişlerin kaplanması için, implantların kuronları için, eksik dişlere yapılan köprüler için eski kaplamaları değiştirmek için zirkonyum kullanılabilmektedir. Tüm sorunlarınız için merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram