• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Kanal Tedavisi

Dentova Polikliniğimiz’de Endodontistler tarafından yapılan kanal tedavisi, dişin içinde yer alan damar ve sinir topluluğunun hastalıklarını tedavi etmek amacıyla yapılan uygulamaların tümüne verilen addır. Diğer bir adı ise endodonti olarak bilinir.

Kanal tedavisi, dişlerde problem yaratan ağrı, apse ve kist oluşumuna sebep olan iltihaplı veya ölü diş pulpasının, yer aldığı kök kanallarından çıkartılması ve bu boşluğun sağlığa zararsız bir maddeyle tam olarak doldurulması işlemini kapsar.

Konya Endodonti

Kanal tedavisi aşamasında, modern anestezi teknikleri sayesinde ağrı hissetmemenizi sağlar. Çünkü kanal tedavisi olan diş ve onu çevreleyen kısım işlem sırasında tamamıyla uyuşmuş durumdadır. Anestezi altında tedavinin tamamlanması, hem hastanın son derece rahat ve ağrısız olarak tedavisini yaptırmasına, hem de diş hekiminin hasta reaksiyon göstermeden işlemini çok daha başarılı ve kolay olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kanal tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Dişlerinizde özellikle gece olmak üzere zaman zaman nedensiz gelişen ağrılar yaşıyorsanız, dişe vurulduğunda ağrı hissediyorsanız, dişin kök bölgesine bastırdığınızda gelişen ağrılarınız varsa kanal tedavisine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Kanal tedavisi (endodonti) uyguladığımız hastalarımızda görülen bazı olaylar:

  • Dişe veya çeneye gelen darbelerde
  • Derin çürük veya travmalarda
  • İleri düzeydeki diş eti hastalıklarında
  • Hatalı yapılmış dolgu ve protetik uygulamalarda

Konya Kanal Tedavisi

İnsanların birçoğu, çok ciddi diş ağrıları ya da büyük bir sorun ile karşı karşıya kalmadıkça, diş doktoruna gitmeyi tercih etmemektedir. Kişilerde geçmiş dönemlerde oluşmuş diş doktoru korkusu, teknolojinin gelişmesi, hekimlerin kalitesi ve kullanılan cihazların değişim göstermesi sayesinde büyük oranda azalmış durumdadır. Teknolojinin gelişmesi ve kişilerin bilinçlenmesi ile eski dönemlerde çekilmek zorunda kalan dişler kanal tedavisi olarak bilinen, diş köklerine uygulanmakta olan tedaviler ile uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Konya Endodonti Doktorları arasından en iyi olan hekimler ile çalışan polikliniğimizde, hastalarının dişleri üzerinde detaylı bir inceleme yapılmakta ve en doğru tedavi yaklaşımlarını belirlemektedir.

Kanal Tedavisi Nedir ?

Kanal tedavisi iltihap, travma ya da çürük gibi oluşumlar nedeni ile deforme olan dişlerin, çekim yapılmadan kurtulabilmesi amacı ile sorunlu dişlerin köküne uygulanan tedavi yöntemine verilen isimdir. Gerekli tüm alt yapı ve donanıma sahip olan Konya Endodonti Doktorları ile çalışan polikliniğimiz, uygulamakta olduğu kanal tedavisi yöntemi ile kişilerin dişlerinde iltihap ya da çürümeye neden olan diş pulpaları ve mikroorganizmaları, bu işleme uygun cihazlar ile temizlemektedir. Yapılan uygulama dişlerin, eski işlevselliğini geri kazanmasını sağlamaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan ve başarılı bir şekilde sonuçlanan uygulama sonrası dişler, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Çünkü uygulama sırasında sorunlu diş içinde yer alan ve kişilerin ağrı hissi duymasına neden olan sinir dokuları ve iltihaplı damar dışarı çıkartılarak, bu alana dolgu maddesi yerleştirilmektedir.

Kanal Tedavisi Sırasında Ağrı Duyulur Mu ?

Kanal tedavisi denildiği anda kişilerin aklında oldukça zorlu bir işlem canlanmakta ve birçok ön yargı oluşmaktadır. Halk arasında özellikle yapılan işlemin ciddi ağrılara yol açtığı düşünülmektedir. Bu nedenle kişiler tedavilerini ertelemekte ve sorunlu dişleri kurtarılabilecekken, yapılan ihmaller nedeni ile dişlerini kurtaramaya bilmektedir. Alanında uzman Konya Endodonti Doktorları ile çalışan ve tüm tedavilerini başarılı bir şekilde sonuçlandıran kliniğimizde, uygulama sırasında sorunlu diş ve çevresindeki dokular bölgesel anestezi verilerek uyuşturulmaktadır. Bu nedenle kişiler işlem sırasında hiçbir ağrı ya da sızı hissetmeyeceği gibi, uygulama sonrasında dişlerini uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaktadır.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram