• bilgi@dentova.com.tr
 • 0332 248 10 00

Konya Diş Eti Hastalıkları

Periodontal olarak da bilinen diş eti hastalıkları, uzman hekimlerce uygulanan doğru teşhis ve tedavilerle büyük bir ölçüde önlenebilir. Diş eti hastalıklarında erken teşhis önemlidir. Siz de diş etinizden şikayetçi iseniz, online randevu alarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konya Diş Eti Tedavisi

Diş eti tedavisi olarak bilinen Periodontoloji, dişleri çevreleyen sert ve yumuşak dokuların hem klinik hem de mikroskopik yapısını inceleyen diş hekimliği dalıdır. Aynı zamanda bu dokularda neden olan hastalıkları teşhis eder, tedavilerini uygular ve sonrasında elde edilen sağlığın devamlılığını sağlar.

Diş Eti Hastalığının Belirtileri

Siz de diş etinizle ilgili sorunlarınızın olduğunu düşünüyorsanızü diş eti hastalığının belirtilerini inceleyebilirsiniz:

 • Ağız kokusu
 • Ağızda kötü tat hissi
 • Sallanan dişler
 • Diş etlerinde çekilme
 • Diş etlerinde kanama
 • Diş fırçalarken kanama
 • Sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyet
 • Dişlerin tam kapanmaması
 • Dişlerin arasında meydana gelen aralık
 • Diş etlerindeki şişlik ve kızarıklık

Konya Diş Eti Tedavisi & Hastalıkları Uzmanı

Diş eti hastalıkları tanı ve tedavisi, Diş Hekimliği dalları arasında çok büyük önem taşıyanlarından biridir. Konya Diş Eti Tedavisi & Hastalıkları Uzmanı, periodontoloji konusundaki tecrübe ve bilgisiyle hastaların diş kaybetmeden iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Diş hekimliğinin bu alanı, dişleri ve implantları saran yumuşak ve sert doku iltihabının tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Bu dokular üç kısma ayrılmakta ve hastalık tüm dokuları sardığında diş kaybına sebep olmaktadır. Bu nedenle erken tedavi kötü sonuçları engellemekte ve sorunun kökten çözümünü sağlamaktadır. Günlük diş temizliği de hastalığın oluşması ve ilerlemesini önlemektedir.

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir?

Sağlığı tehdit eden ve tedavi edilmediğinde kötü sonuçlara sebep olabilecek bir çok diş eti hastalığı bulunmaktadır. Diş eti çekilmesi, periodontitis, gingivitis, agresif periodontitis bunlardan bazılarıdır. Diş eti iltihabı olan gingivitis, bakteri plağının diş eti üzerini kaplaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Diş etlerinde kızarma, ödem ve kanama şeklindeki belirtilerle kendini göstermektedir. En yaygın diş eti hastalığıdır. Periodontitis erişkin yaşlarda görülen ve çok fazla belirti göstermeyen bir diş eti hastalığıdır. Periodontoloji konusunda uzmanlaşmış hekimlerimiz bu hastalığın tanı ve tedavisinde çok başarılıdır. Dişi destekleyen dokuların kaybıyla kötü sonuçlara neden olabilecek bu hastalığın erken tanı ve tedavisi çok önemlidir. Bu hastalığın genetik formasyonla erken yaşlardaki bireylerde de görülen çeşidi agresif periodontitis, tedavi edilmezse genç yaşta dişlerin kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle periyodik olarak diş hekimlerine kontrole gitmek diş sağlığınız için çok önemlidir.

Dişleri fırçalarken diş eti kanamaları, hassasiyet, ağrı, ağız kokusu, diş etlerinin kızarıklığı ve ödem, dişlerin sallanması gibi belirtiler yaşandığında en kısa sürede diş hekimine muayene olmanız gerekmektedir. Erken tanı büyük sorunları engellediği gibi diş kaybının önüne geçmektedir. Ayrıca bakteri ve diş plaklarını engellemek için günde en az iki defa dişlerinizi fırçalamanız, diş ipiyle diş aralarını temizlemeniz gerekmektedir. Diş temizliği plakların oluşmasını engellediğinden diş eti hastalıklarının yaşanmasını da azaltmaktadır. Periodonloji konusunda uzman hekimlerimiz tüm tanı ve tedavilerde sizlere yardımcı olmak için hazırdır.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram