• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Çocuk Diş Polikliniği

Konya çocuk diş polikliniği olarak bilinen Pedodonti, çocuklukların süt ve kalıcı dişlerinde meydana gelebilecek her türlü çürük, travma veya kalıtımsal problemlerin tedavi edildiği, koruyucu diş hekimliğinin dalıdır. Sizin de çocuğunuzun dişlerinde bir takım şikayetleri var ise, randevu alıp muayene olmanızı öneriririz.

Konya Çocuk Diş Hastanesi

Dentova olarak Pedodonti tedavileri uzman pedodontistlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Pedodontist, çocukların ağız ve diş yapısının yanı sıra çocuk psikolojisi, büyüme ve gelişme gibi konularda da uzmanlık eğitimi almış diş hekimidir. Pedodonti bilim dalı, çocukların diş problemlerini tedavi etmelerinin yanında ileride herhangi bir sorun yaşamamaları adına da koruyucu önlemler alır.

Çocuk diş eti sağlığı için sunduğumuz hizmetler

Çocuğunuzun dişlerinde oluşabilecek hastalıklar için sunduğumuz hizmetleri aşağıda görebilirsiniz:

  • 0-14 yaş arası hastalara hizmet verilmektedir.
  • Süt dişlerinde ve daimi dişlerinde yer alan diş çürüklerinin tedavileri,
  • Diş çekimi,
  • Fissür örtücü uygulamaları,
  • Flor uygulamaları,
  • Bruksizm tedavileri (Diş sıkma ve gıcırdatma),
  • Ağız ve diş sağlığının devamlılığı için koruyucu diş hekimliği uygulamaları,
  • Ağız, diş ve çenedeki travmaların acil müdahaleleri,
  • Bebek, çocuk veya ergenlik döneminde oluşabilecek ağız hastalıklarının teşhis ve tedavileri

Çocuk diş sağlığı ile ilgili önemli bilgilendirme

Çocuk ağız ve diş problemlerinin tedavileri genel anestezi veya sedasyon altında da gerçekleştirilmektedir. Ayrıca iletişiminde problemi olan engelli bireylerin de tedavileri de sedasyon veya genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Konya Çocuk Diş Hekimi

Ağız ve diş sağlığı bakımı oldukça önemli ve çocukluk döneminden itibaren kazanılması gereken bir olgudur. Çocukluk döneminde kazandırılan ağız bakımı kültürü, kişilerin ileri dönemde yaşayabileceği olumsuzlukların minimuma düşmesini ya da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Aileler çocuklarını dişlerinin çıkmaya başladığı andan itibaren diş doktorları ile tanıştırmalı, bu ortama, ortamdaki aletlere ve ortamın görüntüsüne alışmasını sağlanmalıdır. Tamda bu noktada hizmet veren Konya Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Pedodonti konya diş hekimliği adı altında bebeklerin dişlerinin ilk çıkmaya başladığı andan, çocukluk çağını tamamlaması, yani gençlik dönemine giriş yapacağı sürece kadar, kalıcı ve süt dişlerinin sağlığı ile en güvenli şekilde ilgilenmektedir.

Polikliniğimizde, sıfır ve on üç yaşları arasında bulunan tüm çocukların süt dişlerinin ve kalıcı dişlerinin sağlığının korunması ve doğru bir gelişim göstermesi düzenli aralıklar ile takip edilmektedir. Konya Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman hekimleri, çocukların psikolojilerini düşünmekte ve bu nedenle çocuklara en doğru şekilde yaklaşmayı hedeflemektedir. Profesyonel hekimlerimiz, çocukların en az acı ile klinikten ayrılması adına kolay tedavilerden başlayarak, zor olanlara doğru ilerlemektedir. Kliniğimizde bu doğrultuda çocuklara özel kalıcı dişler için kanal tedavisi, kalıcı diş dolgusu, süt diş dolgusu, sür dişi kanal tedavisi, bölgesel ve flor uygulamaları, kırık diş ve diş sabitleme tedavileri güvenli ve etkili bir şekilde uygulanmaktadır.

Çocukların Diş Hekimleri ile İlk Tanışması

Konya Çocuk Diş Hekimliği olarak Pedodonti uzmanları ile doğumdan sonraki ilk altı ay içinde tanıştırılmasını önermekteyiz. Bunun en önemli nedeni, çocukların dişleri ile ilgili çeşitli problemlerin oldukça erken dönemlerde ortaya çıkabiliyor olmasıdır. Çocukların diş hekimlerini ilk ziyaret etmesi, bir tanışma şeklinde ilerlemektedir. Çocukların ilk muayenesi sırasında herhangi bir tedavi yapılmamakta ve sadece beslenme ya da ağız hijyeni konularında bilgilendirme yapılmaktadır. bu süreçte en önemli sorumluluk aile ve pedodonti uzmanına düşmektedir. İlk seansın sorunsuz bir şekilde atlatılması, uzmanların ve ailenin yaklaşımı ile doğru orantılıdır. Güven içinde ve başarılı bir şekilde yürütülen seanslar, çocukların doktor korkusunun önüne geçecek ve sağlıklı dişlere sahip olmasını sağlayacaktır.

 

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram