• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, çeşitli nedenlerden ötürü renk değiştirmiş dişler için ideal bir kozmetik çözümdür. Sigara, çay, kahve ve kola gibi asitli içeceklerin fazla tüketiminden, eski dolgu, protez ve kaplamalar, antibiyotik veya aşırı florid tüketiminden dolayı dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır.

Siz de Konya’da diş beyazlatma tedavisi için bir çözüm arıyorsanız, kliniğimiz ile iletişime geçerek hemen dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Konya Diş Temizletme & Beyazlatma

Diş beyazlatma, temizletme (bleaching), dişlerin yüzeyinde oluşan renk bozulmalarını gidererek dişe doğal bir beyazlık kazandırılması işlemidir. Ağız hijyeni yeteri kadar önemsenmediğinde dişler daha kısa sürede doğal renginden uzaklaşmaktadır.

Diş temizletme hakkında

Diş beyazlatma (bleaching) iki yöntemle yapılır.

Konya Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemini bazı nedenlerden dolayı dişlerin sararması durumlarında yapmaktayız. Kahve, çay, sigara ve fırçalanmayan dişler doğal rengini kaybederek sararmaya başlamaktadır. Fakat diş beyazlatma işlemi ile sararmalardan kurtularak doğal diş renginize hatta isteğe göre daha beyaz dişlere kavuşmak mümkündür. Konya diş beyazlatma olarak hastalarımızın dişlerinin rengine göre farklı beyazlatma yöntemlerini kullanmaktayız.

Diş Beyazlatma Çeşitleri

Dişlerin rengine göre 4 çeşit diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Kahve, çay ve sigara içilmekten kaynaklı çok sararmış dişler ile daha az sararmış dişlere beyazlatmak için farklı yöntemleri kullanmaktayız. Bu yöntemler ev tipi diş beyazlatma, ofis tipi diş beyazlatma, tek diş beyazlatma ve kombine diş beyazlatma işlemleri olarak 4’e ayrılmaktadır.

Ev tipi diş beyazlatma: Ev tipi diş beyazlatma işlemlerinde ağızdan ölçü alıp, ölçüye göre diş plakları hazırlamaktayız. Ve bu plakların içlerine hidrojen peroksit ve karbamid peroksid içeren beyazlatma jelleri koymaktayız. Bu ev tipi beyazlatma yöntemini daha çok çok sarı olmayan dişler için uygulamaktayız. Renkleri çok sarı olmadığı için bu ev tipi beyazlatma yöntemi dişlerin beyazlamasında yeterli olacaktır.

Ofis tipi beyazlatma: Bu beyazlatma yöntemini Konya diş beyazlatma kliniklerimizde uygulamaktayız. Zamanı çok bulunmayan, çalışan hastalarımıza yönelik bir yöntemdir. Çünkü bu beyazlatma yöntemi diğer yöntemlerden daha kısa sürmektedir. Dişlerin üzerlerine beyazlatma jelini uygular daha sonra da lazer ya da UV ışını ile jelin aktifleştirmesini yaparız. İşlem 1 saatte bitebilmektedir.

Kombine tipi diş beyazlatma: Bu beyazlatma yöntemi ise adından da anlaşılacağı üzere ev tipi beyazlatma ile ofis tipi beyazlatma yöntemlerini kombine uygulayarak yaparız. Klinikte uyguladığımız beyazlatma işleminden sonra hastaya evde de uygulayabileceği ev tipi beyazlatma plaklarını vererek beyazlatma işlemini daha etkili olmasını sağlarız.

Tek diş beyazlatma: Tek diş beyazlatma işlemini kanal tedavisi sonrasında renk değiştirmiş olan dişlerin üzerine yapmaktayız. İşlem sırasında dişte olan dolguyu çıkartıp dolgunun yerine beyazlatma jelini uygulayıp bir süre bekletilir. Bekleme süresi sonrasında dolguyu tekrar aynı yere koymaktayız. Bu işlemi beyaz renge ulaşana kadar 3 gün ara ile tekrarlamaktayız. Konya diş beyazlatma işlemlerinde kullanılan yöntemler bu şekilde olmaktadır.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram