• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama genellikle dişlerinde görünüm açısından bir takım rahatsızlıkları olan hastalarımız tercih etmektedir. Diş kaplama teknikleri gün geçtikçe daha modern seviyelere ulaşmaktadır ve porselen diş kaplama da bunlardan birisidir.

Siz de dişlerinizin görünümünü daha güzel hale getirmek için porselen diş kaplama yaptırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konya Lamine Diş Kaplaması Tedavisi

Yaprak porselen olarak bilinen laminate veneer uygulaması, dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan ince porselen bir tabakadır. Laminate Veneer uygulaması ile dişlerin daha beyaz görünmesi ve diş bozukluklarının ortadan kaldırılması sağlanır.

Porselen & Lamine Diş Kaplama Fiyatları

Konya porselen ve lamine diş kaplama fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Uzman ekibimizle birlikte özenle ve titizlikle yönettiğimiz porselen diş kaplama sürecinde sizlere en uygun fiyatları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz de porselen diş fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen 0 (332) 324-2474 numaralı telefonumuzdan bize ulaşın.

Konya Lamina Diş

Tüm insanlar güzel ve sağlıklı bir gülüşe sahip olamak istemektedir. Ön dişlerinde çürük, renk farklılıkları ve çarpıklaşma yaşayan kişiler, gülüş estetiğinin bozulmasından rahatsızlık duyabilir ve bu estetik sorun çeşitli sorunlar yaşamasına neden olabilir. Teknolojinin gelişmesi ve sağlık alanında birçok yenilik yapılması, kişilerin bu sorunlarından en etkili şekilde kurtulmalarına olanak sağlamıştır. Bu bağlamda özellikle kişilerin ön dişlerinde en sık kullanılan ve kişilerin dişlerinde herhangi bir aşınmaya neden olmayan kaplamaların başında lamina diş kaplamaları yer almaktadır.

Uygulama sırasında aşınma gibi olumsuz durumların ortaya çıkmaması, dişlerdeki  sağlıklı dokuların korunmasına olanak sağlamaktadır. Konya lamina diş kaplamaları alanında oldukça başarılı işlemlere imza atmış olan kliniğimizde, lamina kaplamalar oldukça ince bir şekilde tasarlanmakta, genel olarak ise dişlerin ön yüzeyleri ya da kesici kısımları kaplama malzemeleri ile kaplanmaktadır.

Lamina Diş Kaplamaları Kimlere Yapılmaktadır ?

Oldukça estetik ve iyi görünümlü olan lamina diş kaplamaları, çene ve diş gelişim süreçlerini tamamlayan, gülüş ve dişlerinin görüntüsünden memnun olmayan tüm insanlara uygulanabilmektedir. Konya porselen diş kaplama konusunda en uzman hekimler ile çalışan merkezimizde, lamina kaplamalarına genel olarak şu sebeplerden dolayı başvurulmaktadır.

-Kişilerin ön dişlerinin aşınma ya da kırılma bulunan kısımları

-Kişilerin diş beyazlatma tedavilerinden yeterli başarıyı alamamasından dolayı dişlerinde renk farklılıkları olması

-Gülüş estetiği ya da çarpıklaşma durumunda ortodonti tedavilerini tercih etmeyen kişiler

-Kişilerin ön dişlerinde çürük ya da diastema adı ile bilinen boşluklar bulunması

-Kişilerin dişlerinde anatomik bozukluklar bulunması ve diş boylarının kısa ya da orantısız olması

-Kişilerin genetik olarak diş minelerinde pürüz ya da yapısal bozukluklar bulunması

-Gülüş tasarım tedavisi sürecinin gerekliliği

-Eski ya da rengini kaybetmiş diş dolgularının bulunması durumunda lamina diş kaplaması yapılabilmektedir.

Porselen Lamine Diş Kaplamalarının Avantajları

Konya lamine diş kaplaması uygulamalarının kişilere sayısız faydası bulunmaktadır ve bunlardan en önemlisi estetik görüntüsüdür. Kullanılan seramik malzemenin yapı ve özellikleri dişlerin istenilen renk ya da görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle lamina diş kaplamaları, estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı yapılırken sıklıkla kullanılmaktadır. Lamina diş kaplamaları, pürüzsüz bir yapısı olması nedeni ile uzun süreler boyunca renklenme yapmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca lamina diş kaplamalarının en önemli bir diğer özelliği ise sağlıklı dişlerin uygulama sırasında formunu kaybetmemesidir.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram