• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Diş Pırlantası

Diş yüzeyine yapıştırılan diş pırlantası, gülüşünüze ışıltı katar. Yapay kristal taşların ya da pırlantaların özel bir teknikle diş yüzeyine yapıştırılması ile işlem gerçekleştirilir. Herhangi bir aşındırma ya da leke gibi problemler oluşturmaz. Diş pırlantasının ısırma gibi hareketlerle aşırı zorlanması durumunda dişten düşme riski olabilir.

Diş Kristali

Piyasada kendinizin  de yapıştırabileceği diş kristalleri bulunuyor; ancak yapıştırıcı malzeme diş hekiminin kullandığıyla aynı içerikte sahip olmuyor. Diş taşının düşmesi durumunda, dişinizde kalıcı renk değişiklikleri meydana gelebilir.

Diş pırlantası yapıştırtmayı düşünüyorsanız uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.

Diş Pırlantası Hakkında Daha Fazle Bilgiler

Dişlerinin görünümüne ve gülüşlerine estetik kazandırmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği diş pırlantası diğer ismiyle diş kristali son zamanlarda da oldukça popülerdir. Dişte durmaları kolay düşmeleri epey zor olsa da düştüklerinde yeniden kolaylıkla yapıştırılabilen diş pırlantası her yaşa uygulanabilen estetik bir işlemdir. Konya diş pırlantası kliniğimizde de sıkça yaptığımız bir uygulamadır. Diş yüzeyine bir zararı olmaması ve ağız içi sağlığı için herhangi bir riski bulunmaması sebebiyle rahatlıkla kullanılabilmetedir. Görünüşünüze değişiklik katmak istediğiniz an başvurabileceğiniz en iyi seçenek diş pırlantası uygulamasıdır.

Diş Pırlantası Kimlere Uygulanabilir?

Diş hekimliği içinde estetik alana giren diş pırlantası, istenilen her yaşta ve istenilen dişe rahatlıkla uygulanabilir. Hemen herkese uygulanabilecek diş pırlantası işlemi için uzman diş hekimlerine başvurulmalıdır.

Diş pırlantası uygulamasından önce bireylerin diş ve ağız sağlıklarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Diş pırlantası temiz bembeyaz dişler üzerine uygulandığında daha hoş ve estetik duracaktır. Bu sebeple öncelikle diş plakları temizlenip diş çürükleri giderilebilir sonrasında da diş beyazlatma işlemi uygulanabilir. Böylelikle hem sağlıklı hem de estetik bir ağız ve gülüşe sahip olunacaktır. Ağız temizliği ve dişlerinin dizilimi müsait olan her kişi diş pırlantası yaptırabilir.

Diş Pırlantası Hangi Taşlar Kullanılarak Yapılmaktadır?

Diş pırlantası ve diş kristali uygulaması yaptıracak kişilerin merak ettiği bir diğer soru da diş pırlantasının oluştuğu taşlardır. Diş pırlantasını seçerken kristaller yerine değişik alternatifler de tercih edebilirsiniz. Fakat aşındırılmadan direkt yapıştırılarak uygulanan bu taşların ömürleri uzun olmayacaktır. Yemek, kuru yemiş vb. yerken uygulanan sert kuvvet diş pırlantasının dişten çıkmasına sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra çıkarılmak istendiği zaman cilaya ihtiyaç olmadan çıkarılabilir. Diş pırlantasını çok uzun seneler kullanmak isteyen kişiler uzman diş hekimlerinin tavsiyelerine uymalıdır.

Diş Pırlantası Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Pırlantalar veya diğer alternatif taşlar, teknolojinin gelişmesiyle beraber hiçbir aşındırmaya gerek duyulmadan özel bir teknik ile diş yüzeyine yapıştırılır. Özel yapıştırıcı kullanımı ile diş yüzeyine kısa sürede kolaylıkla yapıştırılmaktadır.

Diş Pırlantası İşleminin Avantajları Nelerdir?

Diş pırlantası uygulamasının estetik açıdan birçok avantajı bulunmaktadır.

  • Gülüşünüz daha dikkat çekici hale gelir.
  • Uygulama öncesi yapılan beyazlatma işlemi sayesinde daha beyaz dişlere kavuşursunuz.
  • İmajınız değişir.
  • Daha güzel ve sağlıklı gülüşe kavuşursunuz.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram