• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Diş Teli Tedavisi

Diş Teli tedavisi ortodonti alanına ait olmakla birlikte, ortodonti tedavilerinde düzensiz ve kötü görünüme sahip diş ve çeneler için teşhis konulur. Daha sonra tedavisi için diş teli uygun görülürse, uzman ekiplerimiz tarafından diş teli tedavisine başlanır.

Diş Teli Tedavisi Gerekli Midir?

Diş teli isteyen hastalarımız genellikle çapraşık, büyük, küçük dişlere sahiplerdir. Böyle dişler ağızda normalin aksine daha düzensiz bir şekilde yer almaya çalışır. Bu tür diş dizilimlerine sahip olan hastalarımız, kliniklerimizde profesyonel hekimlerimiz aracılığı ile diş teli tedavisine başlanır ve düzgün bir diş düzenine tekrar getirilir.

Diş Teli hakkında bilgiler

Kliniğimize sık sorulan sorulardan biri ise:

Diş teli tedavisi için belli bir yaş limiti var mıdır?

Diş teli tedavisi için belli bir yaş limiti yoktur. Dişlerinin düzeninden şikayetçi olan, düzgün görünen dişlere sahip olmak isteyen herkese bu tedaviyi yaparız.

Tabiki istisnalar da bulunmaktadır:

Bazı çene sorunlarından dolayı, tedavisine başlayamayacağımız hastalar da bulunmaktadır. Bu hastalarımızın çeneleri önde veya geride bulunmasından kaynaklı olabilmektedir ve bu tür sorunları olan hastalarımızın tedavilerine 12-13 yaşlarından önce başlanmalıdır.

Konya Diş Teli

Herkes doğuştan inci gibi dizilmiş dişlere sahip olamıyor. Bazı kimselerde dişler çocukluk döneminden başlayarak çarpık şekilde büyümektedir. Zamanla diğer dişler düzgün çıksa bile yamuk dişlerin etkisiyle tamamen çarpık bir hal alır. Eğer tedavi edilmez ise ağızda rahatsızlık verici his ve sağlıksız gülüşler meydana gelir. Diş teli tedavisi ise bu çarpıklığın giderilmesi, ağız ve diş sağlığı estetiği kazanımı ve mutlu gülüşler elde etmek için uygulanan bir tedavidir. Konya diş teli tedavi merkezimiz güven ve estetiğin adresi olarak sağlıklı gülüşler elde etmenizi sağlamaktadır.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş teli tedavisi, diş ve çevre dokularından kaynaklı ağız ve yüz anomalilerinin düzensizlik ve sağlıklı olmayan görüntülerinin teşhisi ve tedavisini içeren diş hekimliği dalı olan ortodonti ile yapılmaktadır. Ortodonti dişler ve çenenin üç boyutlu olarak uyumlu hale getirilmesi için yapılan işlemlerden oluşan tedavi sürecidir.

Konya diş teli tedavisi alanında faaliyet gösteren sağlık kuruluşumuz ortodonti dalında deneyimli ve konusunda uzman hekimlerle siz değerli hastalarımıza hizmet vermeye devam etmedir. Kuruluşumuz çok tercih edilen ve kalıcı şekilde yıllarca sağlıkla kullanılacak diş teli tedavisinde deneyimli ve başarılı işlere imza atmıştır. İlk olarak gelen hastalarımız diş muayenesinden geçerek diş ölçümleri yapılır. Analizler yapılarak uygun diş teli tespit edilir. Dişlerin mevcut durumu kayıt altına alınarak dişler fotoğraflanır ve çekimler dijital ortama aktarılır. En uygun tasarımı yapılarak diş teli takılma sürecine geçilir.

Diş Teli Takılma Öncesi Yapılacak İşlemler

Diş teli takılma işleminden önce dişlerin kuru olması gerekmektedir. Bunun için hastanın ağzına ekartör yerleştirilir. Ekartör dudak ve yanakların diş yüzeyine temas etmesini engelleyen bir plastiktir. Bu plastik ağıza yerleştirilir ve braket adı verilen diş telleri yapıştırıcı yardımıyla dişlerin üzerine yapıştırılır.

Konya diş teli tedavisinde önemli olan hastaya uygun ve tedaviyi iyi yönde etkileyecek diş teli takılmasıdır. Yanlış uygulama yapıldığında hasta hem rahatsız olur hem de ileriki dönemde çarpıklığı düzelmeyen dişlere sahip olur. Kurumumuz bu anlamda son derece titiz ve hijyen kurallarına uygun hizmet sunarak hastalarımızı memnun şekilde evlerine yollamaktadır.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram