• bilgi@dentova.com.tr
  • 0332 248 10 00

Konya Porselen Dolgu

Porselen dolgular, kompozit dolgulara göre doğal diş minesine çok yakın olduğundan gün geçtikçe yaygınlaşan popüler bir uygulamadır.

Porselen Dolgular

Laboratuvarda hazırlanan porselen dolgular, üstün dayanıklılığa sahip estetik dolgulardır.

Diş Dolgu Maddeleri

Dolguların çok farklı maddeler kullanılarak oluşturulduğu söylenebilir. Diş dolgu maddesi altın, amalgam, reçine kompozit diş dolgu maddelerinden kişiye uygun olanı seçilerek kullanılmaktadır. Sağlık merkezimizde çalışan tüm ekip bu konunun mühim oluşunun bilincinde olup ona göre karar almaktadır. Eğer gerekiyorsa dişiniz için amalgam maddesi tercih edilmeli ve rengi ne kadar dişe uygun olmasa da sağlamlığı ön planda tutulmalıdır. Altın diş dolgu maddesi labaratuvar koşullarında sipariş ile yapılmakta ve son derece pahalı olmaktadır. Dişin yerine yapıştırılarak uygulanır. Diş eti hastalıklarına karşı gösterdiği direnç ve tükürükteki enzimlere reaksiyon vermeyişi altını dolgu malzemesi olarak kullanılmaya itmiştir. Dayanıklı bir yapıya sahip olan altın, yaklaşık 20 yıl kullanım ömürüne sahiptir. Altının dişe uygulanma aşaması ise tek seansta değil birden fazla seansta gerçekleşebilmektedir. Amalgam dolgular son derece ekonomik olmaları ile bilinmektedir.

Kompozit diş dolgu sıklıkla amalgam maddesi ile karşılaştırılmaktadır. Amalgam maddesi, aşınmaya karşı gösterdiği direnç koyu rengi nedeni ile ön dişlerde tercih edilmemektedir. Kompozit reçine dolgunun ise en büyük avantajı diş ile aynı renkte olup doğal durmasıdır. Kompozit ve reçine gibi iki farklı madde birleştirilerek kullanılır. Bu maddelerin birleşmesinden oluşan alaşım dişin içine yerleştirilerek orada kurumaya bırakılmaktadır. Çok fazla uzun ömre sahip olmayışı ile bilinmektedir. Kompozit diş dolguları 3 ile 10 yıl arası değişen bir ömre sahiptir.

İmplant hakkında bilgi almak için tıklayın..

Telefon
WhatsApp
Instagram
Telegram