Konya Çene Cerrahisi - Çene Ameliyatı, Botoksu, Estetiği, Kayması

Dentova ailesi olarak Konya’da özenle sunduğumuz konya çene cerrahisi, konya çene ameliyatı, konya çene botoksu, estetiği, kayması hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçin!

Konya Çene Cerrahisi - Çene Ameliyatı, Botoksu, Estetiği, Kayması

Konya Çene Cerrahisi

Çene eklem rahatsızlıkları olarak bilinen Temporomandibular eklem rahatsızlıkları, çene ekleminde ya da çiğneme kaslarında yaşanan fonksiyon bozukluğudur. Çene ekleminin yüzeyinin yanı sıra eklemdeki diskin de uyumunu kaybetmesi, çene eklem rahatsızlıklarının temelini oluşturur.

Siz de çene cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, hemen iletişime geçin.

Konya Çene Botoksu, Estetiği

Çene eklem rahatsızlıkları neden kaynaklanır ve konya çene botoksu, estetiği hangi hastalara uygulanır?

 • Sürekli dişleri sıkmak veya gıcırdatmak (bruksizm),
 • Duruş bozuklukları
 • Çenedeki kapanış bozuklukları,
 • Dişlerdeki hastalıklar,
 • Besinleri sürekli ek taraflı çiğnemek,
 • Travmalar,
 • Soğuğa maruz kalmak (çene kayması),
 • Sert veya büyük lokma ısırarak zorlanma,
 • Tırnak yeme,
 • Sakız çiğneme,
 • Sürekli ağızdan soluk alıp verme,
 • Tümör ya da iltihaplı romatizma gibi hastalıklar
Konya Çene Botoksu, Estetiği, Kayması
Konya Çene Ameliyatı

Çene cerrahisi hakkında daha fazla bilgiler

Çene eklemi hastalıklarının belirtileri nelerdir?

Ağız açma sırasında zorluk,
Yemek yerken çiğneme esnasında zorlanma ve ağrı,
Kulak, şakak ve yanaklarda ağrı,
Kulak çınlaması,
Boyun ve baş ağrısı,
Eklem sesleri,
Çenenin kitlenmesi ya da yerinden çıkması
Çenede hissedilen gerginlik ve yorgunluk hissi

Dentova Çene Cerrahisi

Konya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz ile iletişime geçerek çene cerrahimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konya Çene Cerrahisi

Çene ameliyatı ile ilgilenen çene cerrahisi bölümü belirli bir uzmanlık gerektiren bir alandır. Merkezimizde çene cerrahisi bölümünde dişlerin, çene ekleminin, ağızda bulunan bütün yumuşak dokuların ve çene ile ilgili tüm sorunları tedavi etmekteyiz. Çene cerrahisi işlemlerinde yapacak olduğumuz cerrahi işlemleri işlemlerin türüne ve hastaya göre genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapmaktayız. Çene ile ilgili problemler bazen ağır travmalar sonucunda da olabilmektedir. Örneğin bir trafik kazası sonucunda çene yerinden kayabilir ve çene estetiği işlemi yapılabilmektedir. Kliniğimizde çene cerrahisi operasyonları uygulanarak hastalarımızın ihtiyaçları olan tüm tedaviyi almaları sağlanmaktadır.

Çene Cerrahisinde Uygulanan Tedaviler

Çene cerrahisinde bazen estetik sebeplerden dolayı bazen de sağlık sorunları nedeni ile işlemler yapmaktayız. Bu bölümde yapılan işlemler gömülü olan dişlerin çekilmesi, çene ve diş kırıkları, çene bölgesinde oluşan enfeksiyonlar, implant cerrahisi, eklem hastalıkları, sinüs lifting ve greft uygulamaları, konya çene botoksu ve ağızda yer alan yumuşak dokularda oluşan tümörler veya kistik yapıların tedavileri çene cerrahisinin alanına girmektedir.20 yaş dişlerinin gömülü olması durumlarında gömülü diş çekimi işlemini yapmaktayız. Diş çürüğünün ilerlemesi sonucunda dişin kırılması ve sadece kök kısmının kalması durumlarında da yine diş çekimi yapmaktayız. Kırık dişlerin tedavileri çene cerrahisinde en sık uyguladığımız tedavilerdir. Estetik amaçlı yapılacak tedavilerde ise ilk olarak var olan sorunu çözüp daha sonra estetik tedavilerini yapmaktayız. Çene kayması sorunu olan kişilerde ilk olarak çenenin tedavisini yapıp daha sonra estetik bir görünüme getirmekteyiz. Merkezimizde detaylı olarak çene cerrahisinde uyguladığımız tedavi yöntemleri şu şekildedir;

 • Endodonti Tedavileri: Bu tedavi yöntemini çürüklerin derinlere ulaşması durumlarında kullanmaktayız. Bu durumda çürüğün ulaştığı sinirleri alarak dişin tedavisini yapmış oluruz.
 • Periodontoloji Tedavileri: Bu tedavileri ise diş eti hastalıkları söz konusu olduğunda uygulamaktayız. Problemlerin erken teşhisi diş eti hastalıkları için son derece önemlidir. Çünkü geç kalınması durumunda diş kayıpları yaşanabilmektedir. Cerrahi yöntemler ile ya da lazer kullanarak problemleri tedavi etmekteyiz.
 • Estetik Tedaviler: Gülüş tasarımları, çene botoksları, çene estetikleri gibi durumlarda bu tedavi yöntemini uygulamaktayız.
 • Protez ve İmplant Tedavileri: Dişlerin çekilmesi durumlarında implant yaparak o bölgeyi doldurmaktayız. Protez kullanımı ile de yeni bir diş oluşturmaktayız.
 • Ortognatik Cerrahi Tedavileri: Çene kemikleri ile ilgili sorunlar için uygulanan tedavilerdir. Çene ameliyatı bu tedavi ile yapılabilmektedir.

Gülümsemenizden ilham alıyoruz 🙂

Dentova

Şimdi Randevu Alın!