Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Diş ve ağız sağlığı, genel sağlığınız için hayati önem taşır. Ağzınız ayrıca, kontrol edilmediğinde ciddi oral enfeksiyonlara yol açabilecek birçok zararlı bakteriye de ev sahipliği yapar. Estetik diş hekimliği seçeneklerini değerlendirirken, özel ihtiyaçlarınız için doğru prosedürlerde kalifiye ve deneyimli bir diş hekimi seçtiğinizden emin olmalısınız. Deneyimli bir estetik diş hekimi ayrıca ağzınızla ilgili herhangi bir sorunu erkenden fark edebilecek ve sorun kontrolden çıkmadan önce ilgilenebilecektir.

Diş Eti İltihabı Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Diş Eti İltihabı Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Bir başka yaygın diş kaygısı, diş eti iltihabı ile ilgilidir. Diş eti iltihabınız varsa, diş eti ağrınız olabileceğinden endişe ettiğiniz için yüksek düzeyde diş kaygısı yaşayabilirsiniz. Plaktan kurtulmak ve diğer diş sağlığı sorunlarını önlemek için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmelisiniz. Diş hekiminiz, dişçiyi ziyaret etme konusunda temelsiz bir korku geliştirme endişesi duymadan size ihtiyacınız olan uygun diş bakımını verebilir. Diş eti tedavisi için tıklayınız.

Diş Korkusu Nedir?

Milyonlarca insan, aşırı miktarda diş kaygısına neden olan gizli bir diş korkusundan mustariptir. Bu diş korkusu kendini birçok şekilde gösterir. Bir diş randevusundan önce düşük düzeyde diş beklentisi yaşayabilir, önceden var olan diş sorunları hakkında aşırı endişe duyabilir veya dişlerinizi fırçalarken gergin hissedebilirsiniz. Diş tedavi prosedürleriniz diş korkunuzdan etkilenmeyecek; bununla birlikte, diş tedavi prosedürleri, diş sağlığınızla ilgili endişelerinizi diş bakımı sağlayıcınıza düzgün bir şekilde iletememeniz nedeniyle gecikebilir veya tehlikeye girebilir.

Diş kaygısı, ağız hijyeninize olan güven eksikliğinizin bir sonucudur. Dişlerinizi düzgün fırçalayamayabilir, dişlerinizin arasında plak birikebilir veya diş eti hassasiyeti nedeniyle diş ağrısı yaşayabilirsiniz. Ağız hijyeninize olan güven eksikliği, vücut imajınızı da olumsuz etkileyebilir. Gülümsemeniz veya dişlerinizde hoş olmayan noktalar olması konusunda kendinizi bilinçli hissedebilirsiniz. Ayrıca gülümsemekten kaçınarak başkalarıyla güçlü ilişkiler kurma fırsatını da kaybedebilirsiniz.

Ağız ve Diş Eti Sağlığı

Ağız ve diş etlerinin sağlığını etkileyebilecek çeşitli koşullar vardır. Bir tür durum, kötü ağız sağlığı bakımından kaynaklanan periodontitis olarak adlandırılır. Dişlerinizde oluşan plağı çıkaramazsanız periodontitis gelişebilir. Bu plak, dişlerinizin etrafındaki koruyucu dokuları zayıflatır. Plağa uzun süre maruz kalmak çürüklere ve diğer diş problemlerine yol açabilir. Periodontitis sıklıkla kötü fırçalama ve diş ipi kullanma uygulamaları ile ilişkilidir, bu nedenle ağız hijyeni uygulamalarınızı geliştirmek için çaba göstermelisiniz. Dentova Ağız ve Diş Sağlığı konusunda her türlü sorunlarınız tedavi etmektedir.

Diş Hijyenine Dikkat!

Kötü diş hijyenine ek olarak, kötü beslenme alışkanlıkları ve kötü beslenme alışkanlıkları öyküsü, daha yüksek düzeyde diş kaygısına katkıda bulunabilir. Bir çalışmada, daha önce diş korkusu yaşayan kadınların işlemden sonra ağız sağlığının daha kötü olma olasılığı daha yüksekti. Diş korkusu olan kadınlarda diş eti hastalığı, önceden diş korkusu olmayan kadınlara göre iki kat daha fazla gelişti. Bir dizi çalışma, kötü ağız sağlığı geçmişine sahip kişilerin diş fobileri için daha yüksek risk altında olduğunu göstermiştir. Bu nedenle dişlerinizi düzenli olarak fırçalayarak ve bakteri içeriği yüksek gıdaları yemekten kaçınarak mevcut diş hijyeninizi iyileştirmeye çalışmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir