• Necip Fazıl, Yeni Meram Cd. No:146, 42090 Meram/Konya
  • 0 (332) 324-2474
  • bilgi@dentovaestetik.com

Konya İmplant

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Necip Fazıl, Yeni Meram Cd. No:146, 42090 Meram/Konya
  • 0 (332) 324-2474
  • bilgi@dentovaestetik.com

E-BÜLTEN

İmplant nedir?

İmplant ya da dental implant; titanyumdan üretilen ve eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapay diş olarak bilinen vida formunda yapılardır.Yapay diş kökünün üzerine yerleştirilen implant diş, işlev olarak neredeyse eski dişin yerine geçtiği için görünüş olarak da diğer dişlerden ayırt edilemeyecek kadar doğaldır.

İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen ya da eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, doğal bir diş gibi görünen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

Diş kaybı ile ortaya çıkan çene kemiği erimesi gibi büyük problemler implant sayesinde durdurulabilir. Günümüz teknolojisiyle üretilen materyaller sayesinde implantlar çok daha kolay, ağrısız ve hızlı şekilde uygulanabilmektedir. İmplantlar, kaplama veya protezlere oranla daha iyi bir kullanım sağlar. Çiğneme ve konuşma gibi fonksiyonları İmplant sayesinde sorunsuz yerine getirebilirsiniz.

 

 

İmplantın avantajları nelerdir?

Eksik dişler telafi edilirken, sağlam olan komşu dişlerin kesilmesine gerek duyulmaz.

Doğal diş gibi görünür ve hissettirir.

Çiğneme fonksiyonu eksiksizdir.

İmplant, kuron ve köprü protezlerin desteklenmesini sağlar.

İmplant tedavisi zor mudur?

Bazı hastalar implant tedavisinde çekingen davranıyor.

‘İmplant tedavisi sırasında ağrı hissedecek miyim?

Tedavi sonrasında dişlerim doğal dişlerim gibi olabilecek mi ?’ tarzında endişeleri olabiliyor.

Dental implant tedavisi, lokal anestezi altında uygulandığı için hastalar işlem esnasında hiçbir şey hissetmezler. Sonrasında çok hafif ağrı olabiliyor Bu süreçte hekimlerimizin tavsiye edeceği ilaçlar kullanılır.

Diş çekildikten sonra İmplant uygulanabilir mi?

Hastadan hastaya değişkenlik göstermekle birlikte;

  • Uygun olan hastalarımızda diş çekimi ile aynı seansta uygulanabilir.
    •   Bazı durumlarda diş çekimi sonrasındaki 4-8 hafta zaman aralığında yapılabilir.
    •  12-15 haftanın sonunda, alt çenenin duruma göre 3 ay sonra ya da üst çenenin durumuna göre de 6 ay sonrasında uygulanabilir.

Hekimlerimizin kontrolünden sonra daha net bilgiler verilmektedir

 

 

Konya implant tedavisi

Konya’da implant tedavisi olmak isteyen ve yurtdışından gelen hastalarımız için özel seçenekler sunmaktayız.

 

Dental implant tedavi planlaması

Türkiye’ye gelmeden önce e-mail, canlı görüşme, telefon ya da WhatsApp’tan iletişim sağlanır. Bulunduğunuz ülkede panoramik röntgen çektirerek e-mail ve ya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Dental implant konusunda uzman diş hekimlerimiz panoramik röntgen sonuçlarına göre sizlere detaylı biligilendirme de bulunur

(Sitemizde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.)

 

İmplant, Diş Hekimi, Meram, Konya, Konya İmplant , Meram, Konya İmplant Merkezi , Konya İmplant Tedavisi , Konya İmplant Fiyatları , Konyada İmplant , Konya İmplantation, Diş Beyazlatma Konya , Lazerle Diş Beyazlatma Konya , Diş Beyazlatma Fiyatları Konya , Şeffaf Ortodonti Konya , Konya Ortodonti Fiyatları , Görünmez Diş Teli Konya , Diş Teli Fiyatları Konya , Şeffaf Ortodonti Fiyatları Konya, Diş Estetiği Konya , Konya Estetik Diş Hekimi , Konya Özel Diş Polikliniği , Diş Estetiği Fiyatları Konya, Zirkonyum Konya , Konya Zirkonyum Kaplama , Konya Zirkonyum Kaplama Fiyatları , Konya Zirkonyum Diş Yapan Hekimler, Gülüş Tasarımı Konya , Konya Estetik Diş Hekimliği , Konya Özel Diş Poliklinikleri, Diş Tedavileri , Konya Özel Diş Hekimleri, Diş Hekimliğinde Lazer Uygulamaları Konya, Emax Porselen Konya , Diş Dolgu Fiyatları Konya , Kanal Tedavisi Fiyatları Konya , Özel Diş Dolgu Fiyatları Konya

WhatsApp