• Necip Fazıl, Yeni Meram Cd. No:146, 42090 Meram/Konya
  • 0 (332) 324-2474
  • bilgi@dentovaestetik.com

Estetik Diş Dolgusu

GÜLÜŞ TASARIMI

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Necip Fazıl, Yeni Meram Cd. No:146, 42090 Meram/Konya
  • 0 (332) 324-2474
  • bilgi@dentovaestetik.com

E-BÜLTEN

Estetik Diş Dolgusu

Estetik Diş Dolgu Uygulaması, gülüş estetiğinin yanı sıra kırık, çatlak, aşınmış veya çürümüş dişe yeniden çiğneme işlevini kazandırma amacıyla yapılan bir işlemdir. Estetik dolgu denildiğinde akla hemen ön dişler gelse de aslında bir kahkaha sırasında göze ilk çarpan arka dişler olur. Öncelerde çürük dişlerin tedavisinde tek seçenek olarak siyah amalgam dolgular kullanılıyordu. Şimdilerde estetik diş hekimliğinin uyguladığı birçok alternatif seçenekler sayesinde daha mutlu gülüşler elde edilebiliyor.

Bonding: Kusursuz bir gülüş elde etmek için dişlerin şekli, büyüklüğü, dişetinin rengi ve diş-dişeti ilişkisinin yanı sıra estetik işlemlerde kullanılacak olan malzeme gibi birçok faktör önemlidir. Her dişe uygulanabilen bonding, son derece başarılı estetik sonuçlar veriyor. Tek seansta istenilen estetik görünüm 1-2 saat içerisinde rahatlıkla sağlanabiliyor.

Kompozit dolgu: Kompozit dolgu, iki ya da daha fazla birbiriyle farklı gruptan oluşan maddelerin özelliklerinin harmanlanarak daha iyi sonuçlar elde edilmesiyle oluşan bir materyaldir. Dişle iyi bir renk uyumu sağlar ve farklı renk çeşitleri bulunur. Estetik kaygıları da ortadan kaldırarak doğal sonuçlar verir.

Dentova Estetik  Konya Meram Ağız ve Diş Sağlığı Polikinliğimiz ile iletişime geçerek estetik diş dolgusu tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

(Sitemizde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.)

 

WhatsApp